Palivové dřevo za nejnižší ceny!

Nabízíme kvalitní štípané palivové a krbové dřevo. V naší nabídce naleznete dřevo listnaté, jehličnaté ale i jednodruhový výběr bukového dřeva. Při výběru vhodného dřeva Vám poradíme a vybrané zboží Vám dodáme až do domu.

Naše dřevo - nejlevnější topení

V posledních letech znovu objevujeme topení dřevem. Je to obnovitelný zdroj energie, který je a bude stále k dispozici. Těžba dřeva v našem státě je nižší, než každoroční přírůstek dřevní hmoty. Ceny dřeva proto zůstanou na rozdíl od cen ostatních energií i v budoucnosti stálé. Při srovnání s ostatními způsoby vytápění (přímotopy,plyn, uhlí, koks, brikety…) vychází dřevo již dnes nejlevněji.

Pokud chcete topit dřevem, musíte s ním správně zacházet. Pouze vyschlé, správně uskladněné dřevo přinese maximální užitek. Dřevo je třeba skladovat na vzdušném místě (nikdy ne ve sklepě), a ponechat mu čas, aby přirozenou cestou vyschlo na správnou vlhkost max. 25%. To znamená, že dřevo je třeba nakupovat do zásoby před topnou sezonou.

naše dřevo

Také použité topidlo by mělo odpovídat moderním standardům z hlediska účinnosti. Moderní zplynovací kotle na dřevo mají účinnost až 87 %. Také krbová kamna a krbové vložky jsou dnes již takto účinné.

Spalování dřeva je chemický proces, u kterého dochází k vývinu tepla. Každé dřevo má trochu jiné chemické složení a jinou vlhkost, proto každé dřevo jinak hoří a má i jinou výhřevnost.

Pro topení v krbových kamnech či krbu je vhodné použít především tvrdé dřevo - dub, buk. Tato dřeva hoří sálavým plamenem a zanechávají velké množství rozžhavených uhlíků, ze kterých sálá příjemné teplo po dlouhé hodiny.

Březové dřevo je nejvhodnější pro topení v otevřených krbech, protože nevytváří odletující jiskry.

Pryskyřičnatá dřeva – jehličnany uvolňují hodně tepelné energie, hoří velmi rychle ale nemají nižší výhřevnost. Pryskyřice v nich obsažené způsobuje vystřelování uhlíků.

Mnoho lidí potěší i skutečnost, že topením dřevem přispějí k omezení produkce kysličníku uhličitého a tím snížení nebezpečí klimatických změn.

provozovna

 

Pokud máte nějaký dotaz z oblasti palivového dřeva nebo vytápění, neváhejte nás kontaktovat.

KONTAKT

telefon: 607 122 328 773 379 896
email:palivo.zajecice@seznam.cz

Kde nás najdete

kde nás nejdete

PALIVO Zaječice

ČÍSLO PRO OBJEDNÁVÁNÍ DŘEVA: 607 122 328, 773 379 896
---------------------------------------------------------------
Areál zemědělského družstva MILZA, Zaječice 343, PSČ 538 35, Zaječice u Chrudimi

GPS: N 49° 54.52357', E 15° 53.17025'

Otevírací doba:

Po - Pá:         8 - 16
So/Ne :        zavřeno